Принципи успішного грудного вигодовування

| 12.12.2019


1. Дотримуватися встановлених правил грудного вигодовування.
2. Інформувати всіх вагітних жінок про переваги і техніку грудного вигодовування.
3. Допомагати матерям починати грудне вигодовування протягом перших ЗО ХВИЛИН після пологів.
4. Показувати матерям, як годувати груддю і як зберігати лактацію, навіть якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.
5. Не давати новонародженим ніякої іншої їжі, крім грудного молока, за винятком випадків, обумовлених медичними показаннями.
6. Практикувати цілодобове спільне перебування матері і новонародженого в одній палаті.
7. Заохочувати грудне вигодовування на вимогу дитини, а не за розкладом.
8. Не давати новонародженим, які знаходяться на грудному вигодовуванні, ніяких заспокійливих засобів і приладів, що імітують материнські груди (соски, пустушки та ін.).
9. Заохочувати організацію груп підтримки грудного вигодовування і направляти матерів у ці групи після виписки з пологового будинку або лікарні. Не завадить і консультація педіатра, якщо є потреба.

Правила годування груддю:

1. Дотримання правил особистої гігієни. Перед годуванням необхідно ретельно вимити руки. Бездоганно чистим повинен бути і бюстгальтер (бажано зшитий із бавовняної тканини).
2. Перед годуванням слід зцідити декілька крапель молока, яке знаходиться у вихідних протоках молочної залози, оскільки це молоко може бути інфіковане.
3. Перш ніж почати годування, соски треба протерти стерильною ваткою, змоченою кип’яченою водою.
4. Після закінчення годування потрібно дати соскам висохнути. Залишки молока можна знятті сухою ваткою або м’якою бавовняною тканиною. Перш ніж надіти бюстгальтер, соски треба захистити стерильною марлевою серветкою.
5. Закінчивши годування, залишки молока слід повністю зцідити, оскільки повне спорожнення грудей – один із найбільш потужних стимулів лактації. Це правило вимагає найбільш суворого дотримання в перші 2-3 місяці годування дитини, поки виділення молока не досягне необхідного для дитини рівня.
6. Тривалість прикладання до груді не повинна обмежуватись, оскільки годування груддю, окрім насичення їжею, повинне задовольняти потребу дитини в контакті з матір’ю і смоктанні.
7. Після годування однією груддю і повного її спорожнення, дитині обов’язково слід запропонувати іншу, а наступне годування починати з тієї груді, якою закінчилось попереднє.
8. По закінченні годування дитину слід потримати вертикально, поки з шлунка не відійде повітря, заковтане при годуванні.